כמה קישורים נכנסים אני באמת צריך?

כמה קישורים נכנסים אני באמת צריך?
מאת: שלמה מן
מאת: שלמה מן
כמה קישורים אני באמת צריך?

בעידן האינטרנט, קשה לדעת מאיפה להתחיל בכל הנוגע לקידום אתרים. אחד הדברים הראשונים שעליכם לעשות הוא לקבוע את קהל היעד של האתר שלכם, ולאחר מכן להבין באילו ביטויים הם עשויים להשתמש. לאחר שזיהיתם את הביטויים הללו, עליכם להתחיל למקד את התוכן שלכם סביב נושאים אלו – אבל מה לגבי קישורים?

רוב האנשים חושבים שלהשיג כמה שיותר קישורים נכנסים הוא המפתח בכל הקשור לקידום אתרים, אבל האם זה באמת המקרה? במאמר זה, נסקור כמה קישורים נכנסים באמת נחוצים לאתר שלכם – והאם תוכנה המופעלת בינה מלאכותית יכולה לעזור לכם להשיג אותם ללא מאמץ נוסף מצידכם.

איך להשיג יותר קישורים נכנסים

אין תשובה חד משמעית לשאלה זו. קישורים נכנסים חשובים מכמה סיבות, כולל העובדה שהם יכולים לעזור להגדיל את דירוג האתר שלכם בדפי תוצאות מנועי החיפוש (SERP), והם יכולים לעזור לכם למשוך יותר מבקרים מאתרים אחרים.

עם זאת, מספר הקישורים הנכנסים שאתם צריכים להשיג ישתנה בהתאם לנישה ולקהל של האתר שלכם, כמו גם לאיכות התוכן שלכם.

בסופו של דבר, הדרך הטובה ביותר לקבוע כמה קישורים נכנסים אתם צריכים היא להתנסות ולמדוד את ההשפעות של כמויות שונות של רכישת קישורים נכנסים על ביצועי ה-SEO של האתר שלכם.

כמה קישורים נכנסים אני צריך?

אם אתם כמו רוב בעלי העסקים, אתם בטח תוההים כמה קישורים נכנסים אתם צריכים כדי להצליח. התשובה, למרבה הצער, היא שאין תשובה חד-משמעית לשאלה הזו.

למעשה, מספר הקישורים הנכנסים שאתה צריך ישתנה בהתאם לגודל וסוג העסק שלכם, שוק היעד שלכם וביטויי החיפוש החשובים לענף שלכם. עם זאת, יש כמה הנחיות כלליות שיכולות לעזור לכם לקבל מושג גס על כמה קישורים נחוצים לאתר שלכם.

 • לעסקים קטנים יותר עם פחות מ-10,000 מבקרים בחודש: 1-2 קישורים חדשים מדומיינים באיכות גבוהה בכל חודש
 • לעסקים עם 10,000 – 50,000 מבקרים בחודש: 3-5 קישורים חדשים מדומיינים באיכות גבוהה בכל חודש
 • לעסקים עם 50,000 מבקרים או יותר בחודש: 6-10 קישורים חדשים מדומיינים באיכות גבוהה בכל חודש

ישנם גם מספר גורמים אחרים שיש לקחת בחשבון כאשר מדובר בהשגת קישורים נכנסים לאתר שלכם. לדוגמה, חשוב לזכור שלקישורים מאתרים איכותיים תהיה השפעה רבה יותר על הדירוג שלכם במנועי החיפוש. לכן, חשוב לבחור אתרים שיש בהם תוכן טוב וסביר שיבקרו בהם אנשים שמתעניינים במה שיש לכם להציע.

כמה אתם צריכים להוציא על בניית קישורים?

ישנן שתי דרכים עיקריות לבנות קישורים: קישורים בתשלום ובנייה אורגנית של קישורים. קישורים בתשלום הם קישורים המגיעים מאתרים אחרים. הם בדרך כלל עולים כסף, אז הם מתאימים כאשר אתם צריכים לשפר את הדירוג שלכם במהירות.

קישורים אורגניים הם קישורים המגיעים באופן טבעי מאתרים אחרים. הם חינמיים, אז לוקח להם יותר זמן, אבל הם גם חזקים יותר מכיוון שמרוויחים אותם על ידי עבודה טובה באתר שלכם.

הדבר הראשון שצריך לדעת על בניית קישורים הוא שזה לא תמיד רע. למעשה, יש מקרים שבהם זה נחוץ. לדוגמה, אם אתם רוצים ללקבל דירוגים גבוהים עבור ביטוי ספציפי, ייתכן שיהיה עליכם לבנות קישורים לדף המכיל ביטוי זה.

כמה קישורים נכנסים דרושים לאתר

אם אתם רק מתחילים, אולי זה לא שווה את הזמן והמאמץ שלכם לדאוג לקבל הרבה קישורים נכנסים. למעשה, על פי מחקר של Moz, רק ל-10% מהאתרים יש יותר מ-500 קישורים נכנסים. עם זאת, אין שום נזק בניסיון להשיג קישורים נכנסים רבים ככל שתוכלו.

להלן כמה טיפים כיצד להשיג קישורים נכנסים נוספים:

 • כתבו תוכן איכותי שמעניין ושימושי לקהל שלכם.
 • שתפו את התוכן שלכם בפלטפורמות מדיה חברתית (פייסבוק, טוויטר וכו’) ובפורומים רלוונטיים אחרים.
 • שלחו את התוכן שלכם לאינדקסים רלוונטיים (חיפוש בגוגל, חיפוש יאהו וכו’)
 • השתתפו בפורומים ובדיונים מקוונים.

טיפים לבניית קישורים נכנסים

כמו שאמרנו קודם, אחד הגורמים החשובים ביותר בכל הקשור לקידום אתרים הוא קישורים נכנסים. קישורים נכנסים הם קישורים מאתרים אחרים המפנים אל האתר שלכם.

קישורים נכנסים מסוימים עשויים להיות בעלי ערך רב יותר מאחרים. על מנת להפיק את המרב ממאמצי בניית הקישורים הנכנסים שלכם, חשוב להבין כמה קישורים אתם צריכים ואיזה סוג קישורים הם המועילים ביותר.

הנה עוד כמה טיפים שיכולים לעזור לכם לבנות קישורים לאתר שלכם:

 1. בנו קשרים עם בלוגרים ובעלי אתרים אחרים. אחת הדרכים הטובות ביותר להשיג קישורים נכנסים איכותיים היא לבנות קשרים עם בלוגרים ובעלי אתרים אחרים שחולקים תחומי עניין הדומים לשלכם. המשמעות היא להיות פעילים במדיה החברתית, להגיב על הפוסטים שלהם ולעזור בקידום התוכן שלהם.
 2. שתפו תוכן רלוונטי. כאשר אתם כותבים תוכן בעל ערך רלוונטי לקהל שלכם, סביר להניח שתקבלו יותר שיתופים וקישורים נכנסים מאתרים אחרים. ודאו שהמידע שאתם משתפים מועיל ואינפורמטיבי, ושהוא מתכתב עם הנושאים שחשובים לקהל היעד שלכם.
 3. השתמשו בחוכמה בפלטפורמות המדיה החברתית. פלטפורמות מדיה חברתית כמו פייסבוק, טוויטר ולינקדאין יכולות לספק לכם שפע של קישורים נכנסים פוטנציאליים. ודאו שאתם משתמש בפלטפורמות הללו במלוא הפוטנציאל שלהן, ושקלו להשתמש בפוסטים מקודמים ובפרסום בתשלום כדי להגדיל את טווח ההגעה שלכם.
 4. השתתף בפורומים ובקהילות SEO. אם יש לכם מומחיות בתחום מסוים, אולי כדאי להשתתף בפורומים וקהילות בדיגיטל הקשורים לקידום אתרים. זה ייתן לכם את ההזדמנות לחלוק את הידע שלכם עם משתמשים אחרים, ועלול להביא לכם קישורים נכנסים איכותיים.

האם יש דבר כזה יותר מדי קישורים נכנסים?

אם אתם מנסה לקבל דירוגים גבוהים בגוגל ושאלים את עצכם כמה קישורים זה יותר מדי ואם בכלל יש דבר כזה יותר מדי קישורים, אז כן, יש דבר כזה יותר מדי קישורים נכנסים. זה לא קשור רק לכמות, זה גם קשור לאיכות.

קישורים נכנסים איכותיים הם קישורים המפנים לאתר שלכם מאתרים אחרים. קישורים אלו יעזרו לכם לשפר את הדירוגים שלכם במנועי החיפוש באינטרנט, אבל הם לא יעשו שום דבר עבור האתר שלכם אלא אם כן אתם רלוונטיים למה שהאנשים מחפשים.

כלל האצבע מספר אחד להימנעות מעונשי Google הוא לשמור על פרופיל הקישורים שלכם נקי. אם אתם מקבלים קישורים מיותר מדי אתרים באיכות נמוכה, אתם עלולים בסופו של דבר להיות מסומנים כספאמרים.

בנוסף, אם אתם מקשרים מתחומים רבים ושונים, אתם עלולים להיקלע לרשת של הפניות מחדש ולאבד את הדירוג שלכם.

מהי הדרך הטובה ביותר להימנע מעונשים של גוגל?

הדרך הטובה ביותר להימנע מעונשים של גוגל היא פשוט להיות זהיר עם התוכן באתר שלכם ולוודא שהוא לא ספאמי מדי ולדאוג לקישורים מאתרים באיכות וברמה גבוהה.

קטגוריה:

שתפו אותי:

אולי תאהבו גם
Shopping cart0
There are no products in the cart!
Continue shopping
0